Oświetlenie do biura

Zadbaj o swoich pracowników powracających do biura po pandemii!

Twoi pracownicy wracają do biura po przerwie spowodowanej pandemią? Powrót do pracy nie będzie łatwy, szczególnie jeżeli ostatnio wykonywało się obowiązki zawodowe w domu. Co jednak zrobić, żeby zwiększyć wydajność pracowników? Zastanów się nad zmianą oświetlenia biura! Według badań prowadzonych przez niezależne instytuty badawcze odpowiednio dopasowane oświetlenie do indywidualnych potrzeb zatrudnionych, a także do wymagań poszczególnych stanowisk pracy wpływa na efektywność i produktywność pracowników. Naukowcy w swoich badaniach szukali związku pomiędzy natężeniem i barwą światła a wydajnością pracowników. Wyniki wykazały, że dzięki podwyższeniu natężenia oświetlenia z 300 do 500 lx, pracownicy osiągali wydajność większa o 8% w stosunku do innej grupy badawczej. Została także udowodniona teza, że barwa światła pozytywnie wpływa na psychikę oraz poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Oświetlenie biura z Lako

Dobrze dobrane oświetlenie stanowiska pracy, w której spędzamy większą część dnia, gwarantuje nam lepsza wydajność. Odpowiednie natężenie oraz temperatura barwowa to najważniejsze czynniki, które wpływają na jakość pracy.

W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa w miejscach pracy – nasza firma wprowadziła dwa nowe produkty: Lampy Care Light i Care Flow Light. Są to produkty emitujące intensywne promieniowanie UV-C, które posiada silne właściwości biobójcze, nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje.

Poszukujesz firmy, która dostarczy Ci oświetlenie do pomieszczeń biurowych? Skorzystaj z naszej oferty na wysokiej jakości oświetlenie. Wśród naszych opraw oświetleniowych znajduje się wiele produktów, które stworzyliśmy właśnie z myślą o zapewnieniu komfortowej, przyjaznej dla wzroku wielogodzinnej pracy w biurze. Gwarantujemy Ci profesjonalną pomoc przy doborze oświetlenia! Nasze lampy spełniają wszelkie wymogi komfortowej pracy. Skorzystaj z oferty Lako i zadbaj o dobre warunki pracy swoich pracowników!

Temperatura barwy światła w biurze

Barwa światła jest jednym z najważniejszych kryteriów podczas projektowania efektywnego oświetlenia. Warto wiedzieć, że im mniejsza liczba kelwinów, tym barwa jest cieplejsza. Przybliżymy Ci charakterystykę każdej z barw, z pewnością ułatwi Ci to dobranie odpowiedniego oświetlenia:

  • 2700 K – 3000 K – światło ciepłe, które idealnie sprawdzi się w miejscach, gdzie stawiamy na relaks i odprężenie.
  • 3300 K – 4000 K – przedział barwowy światła, które zapewni optymalne warunki oświetleniowe. Taka barwa nada dynamizmu oraz zachowa przyjazny charakter oświetlanego pomieszczenia.
  • 4000K – 5300 K – światło w tym przedziale świetnie sprawdzi się w miejscach pracy, ponieważ swoim działaniem pomoże skupić się na wykonywanych zajęciach.
  • Powyżej 5300 K – światło zimne, które świetnie sprawdzi się w celach dekoracyjnych. Idealnie nadaje się do punktowego podświetlania, np. schodów oraz półek.

informacja o cookies

Szanowny czytelniku

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.