Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie sali weselnej?

 

Wesele to wyjątkowa noc, pełna radości oraz bliskich i życzliwych ludzi. Wspólne celebrowanie tego wydarzenia przy dźwiękach muzyki, na lata zostaje w pamięci państwa młodych i gości. Uchwycone na fotografiach momenty i film z imprezy, przypominają o tych wspaniałych chwilach. W tym ważnym dniu wszystko ma znaczenie, sala, wystrój, muzycy, a także oświetlenie. Wpływ tego ostatniego wydaje się marginalny, ale to pozory. Światło i możliwości, jakie daje, sprawia, że wieczór może być magiczny. 

Oświetlenie sali weselnej poprzez łączenie różnych stylów

Niegdyś drogę nowożeńców oświetlały jarzeniówki, a w najlepszym wypadku żyrandole z materiałowymi kloszami. Jeśli jesteś właścicielem sali weselnej, z pewnością wiesz, że dzisiejsze możliwości aranżacji oświetlenia dużych sal są ogromne. Możesz postawić na standardowe sposoby oświetlenia pomieszczeń, od lat cieszące oczy gości sal weselnych lub postawić na oryginalność, wybierając nietypowe oprawy, które zapierają dech w piersiach. Ważna jest także umiejętność łączenia stylów, która potrafi pozytywnie nastroić gości.

Przykładem na niezwykłe połączenie stylów może być jedna z realizacji, którą pochwalił się nasz Klient. Sala weselna znajduje się w dawnym budynku produkcyjnym. Obiekt został odrestaurowany z zachowaniem wielu elementów konstrukcyjnych. Zauważyć można stare elementy maszyn, które odświeżone, nadają specyficznego klimatu i przypominają o pierwotnym przeznaczeniu budynku. Poza stalą odzianą w czerń, przestrzeń wypełniają, pięknie zdobione schody. Łączą w sobie surowość metalu i ciepło drewna. Nad głowami znajdują się drewniane belki, które również dostały drugie życie. W pewnych miejscach widoczne są czerwone cegły murów. Świetnie kontrastują z bielą farby i przypominają o industrialnej przeszłości tego miejsca.

Źródło: https://lako.pl/ 

Niczym w dobrym deserze, gdzie przyjemna słodycz przełamana jest kwasowością owoców, futurystyczne oświetlenie łączy się z historycznym wnętrzem. Okrągłe oprawy świetlne wprowadzają harmonię we wnętrzu pełnym regularnych kształtów. Wysoki sufit pozwolił na zainstalowanie lamp na różnych wysokościach. Dzięki temu cała kompozycja prezentuje się świetnie zarówno z dołu, jak i wyżej położonych przestrzeni, podczas wchodzenia po schodach. Z takiej perspektywy, oprawy wyglądają, jakby lewitowały, co potęguje doznania. Cała sala zachwyca wyglądem i wyszukanym połączeniem smaków różnych epok.

Twoje wnętrze ma niestandardowy wygląd, przez co trudno dobrać do niego optymalne oświetlenie? Masz pomysł na własną oprawę oświetleniową, która nada Twojej sali weselnej niepowtarzalnego wyglądu? Teraz masz możliwość stworzenia swojego własnego oświetlenia. Wymyśl je sam, a my stworzymy dla Ciebie indywidualną kreację. Możesz zaprojektować dedykowaną lampę, a dzięki temu Twoja sala weselna zyska unikalny charakter! 

Odpowiednio dobrane oświetlenie podkreślające styl wnętrza

Dla wielu osób dobór odpowiedniego oświetlenia nie wydaje się skomplikowaną sprawą. Idziesz do sklepu, kupujesz lampę, montujesz i gotowe. Jeśli jednak chcesz nadać swojej sali weselnej niepowtarzalny styl, to ważne jest dobranie odpowiednich opraw oświetleniowych, które podkreślą jej charakter. 

Warto pamiętać, że oświetlenie musi być przede wszystkim funkcjonalne. W związku z tym warto zadbać o rozwiązania, które odpowiednio rozświetlą przestrzeń. Ważna jest także barwa, ponieważ od niej zależy nastrój, w jaki można wprowadzić gości. Światło białe pobudza, a żółte uspokaja. Poza tym oba mają swoje zalety związane z prezentacją konkretnych produktów i materiałów. Odcienie żółtego uwypuklą zalety stołu wiejskiego w sekcji z pieczywem i serami. Sekcję z mięsami i wędlinami wyeksponuje barwa biała. Wspomniane detale pokazują, jak ważną funkcję pełni odpowiednio dobrane oświetlenie.

Eleganckie oświetlenie jest świetnym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Ważny jest ogólny pomysł i troska o detale, aby przypadkowe spojrzenie, choć na chwilę przykuło uwagę gości.  Zaletą współczesnych rozwiązań jest to, że można je dostosować kolorystycznie do niemal każdego wnętrza. Oprawa Ring Acoustic może być pomalowana na jeden z 215 kolorów z palety RAL. Daje to ogromne możliwości aranżacji dowolnych przestrzeni. 

Oprawy oświetleniowe - zabawa światłem i efekt WOW!

Sala weselna może być miejscem, które stanie się sceną, a zabawa światłem dostarczy rozrywki i przyjemności wszystkim gościom. W związku z tym warto zadbać o różne źródła światła, które będą w odpowiednich momentach włączane.

Obecnie wybór opraw oświetleniowych jest bardzo duży. Możliwość personalizacji to dodatkowa opcja, która zwiększa liczbę możliwych kompozycji. Ogromna dostępność produktów oświetleniowych sprawia, że wystrój sali weselnej może być wyjątkowy. Umiejętne łączenie stylów, zabawa z wyglądem i funkcjonalność dostępnych rozwiązań, dają niemal nieograniczone możliwości kreacji. Ten sam rodzaj opraw może pełnić zadanie głównego oświetlenia, ale także można je zamontować jako źródło boczne lub pomocnicze.

  • Dobierając oświetlenie, rozważ kilka ważnych aspektów:
  • określ funkcję oświetlenia i miejsce montażu,
  • wybierz styl opraw - w jednym pomieszczeniu mogą być różne oprawy z różnym przeznaczeniem,
  • zadbaj o kolorystykę opraw - wybierz ją z palety RAL,
  • pamiętaj o białej i żółtej barwie światła  - ma wpływ na nastrój i prezentację potraw i miejsc,
  • kolorowe oświetlenie - poprawia estetykę wnętrza i wprowadza specyficzną atmosferę,
  • sterowanie oświetleniem we wnętrzu.

 

Jedna sala weselna, wiele rodzajów oświetlenia

Oświetlenie centralne jest najbardziej funkcjonalne i przyda się w trakcie serwowania posiłków lub sprzątania. Kinkiety dodają wytworności i mogą wskazywać np. przejście do sąsiedniego pomieszczenia czy toalety. Ozdobne lampy są atrakcyjnym dodatkiem, który podkreśla wystrój wnętrza. 

Jednolite czy kolorowe oświetlenie sali weselnej?

Świetnym uzupełnieniem sali bankietowej jest światło kolorowe. Wprowadza specyficzny nastrój i wypełnia przestrzeń emocjami. W zależności od intensywności i barwy może dać wytchnienie lub zachęcać do zabawy. Zwykle jest to dodatek, który może rozświetlić całą salę weselną lub konkretne strefy np. miejsce przeznaczone do tańczenia, lub dodatkowo wyeksponować stół młodej pary. Odprężające barwy sprzyjają odpoczynkowi i regeneracji przed kolejnym etapem zabawy.  

Źródło: https://lako.pl/ 

 

Różne kształty opraw oświetleniowych 

Wystrój, dekoracje i oświetlenie mają wpływ na atmosferę panującą na sali bankietowej. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a im jest ono bardziej pozytywne, tym goście bawią się lepiej. Od dawna wiadomo, że barwa światła ma wpływ na samopoczucie i nastrój, warto więc zadbać o różne źródła światła. W tym celu dobrze wykorzystać atrakcyjne oprawy, które dopełnią obrazu całości.

Koło lub okrąg symbolizują coś idealnego, nieskończoność i harmonię. Okrągłe oprawy sprawdzą się jako światło główne lub w odpowiedniej konfiguracji mogą wyeksponować przestronny hall, lub lobby. 

Podłużne i wąskie lampy dobrze prezentują się po bokach sali i w ciągach komunikacyjnych np. na korytarzach i w przejściach. Można je przytwierdzić do stropu, zawiesić na specjalnych linkach, a ponadto mogą pełnić funkcję kinkietu. Taka wszechstronność montażu sprawia, że pozbędziesz się problemu poszukiwania innych opraw, które będą stylem będą komponowały się z eleganckim TILE N 80 LED

Światło punktowe wykorzystuje się do wyeksponowania konkretnego miejsca, ozdoby lub przedmiotu. Na sali weselnej spotyka się wysokie stojaki z kwiatami. Niewielkie punkty świetlne mogą podkreślić ich wyjątkowość. Równie dobrze oznaczą strategiczne punkty, jak kącik zabaw dla dzieci, barek czy wiejski stół. W przypadku oryginalnej architektury wnętrza i bogatych zdobień, światło dodatkowo podkreśli te elementy. 

 

Oświetlenie sali weselnej - zadbaj o bezpieczeństwo

Ważnym elementem obiektów, w których przebywa wiele osób, są odpowiednio zaprojektowane ciągi komunikacyjne. W razie sytuacji awaryjnych powinna być możliwość szybkiej ewakuacji. W związku z tym należy zadbać o to, aby sterowanie oświetleniem było proste dla pracowników. Może się zdarzyć, że trzeba rozświetlić półmrok, bo doszło do wypadku i należy udzielić pomocy jednemu z gości. 

Stąd dobrze jest zadbać o oświetlenie drogi ewakuacyjnej. Standardowym wyposażeniem jest punkt świetlny z charakterystyczną białą postacią i strzałką, obie umieszczone na zielonym tle, które wskazują kierunek do wyjścia. W sytuacji awaryjnej najlepiej dodatkowo rozświetlić drogę, aby osoby opuszczające obiekt widziały ewentualne przeszkody i mogły je ominąć bez uszczerbku na zdrowiu. W tej sytuacji sprawdzą się oprawy zwisające lub przytwierdzone do sufitu bezpośrednio nad korytarzem. Wspomniany wcześniej model TILE N 80 LED można zainstalować także jako kinkiet, który dobrze doświetli drogę ewakuacyjną. 

Zaczarowany świata magii dzięki nastrojowemu oświetleniu sali weselnej

Wesele to uroczystość, która dla wielu osób jest najważniejszym wydarzeniem w życiu. Jako właściciel sali weselnej z pewnością widziałeś wiele wzruszających momentów. Możesz spotęgować te doznania odpowiednim wystrojem i aranżacją wnętrza. Świetnym uzupełnieniem jest dobrze przemyślana i zaprojektowana oprawa świetlna. Dzięki temu stworzysz magiczną atmosferę, która na długo zapada w pamięć.

Więcej światła przyda się podczas posiłków i w niektórych strefach jak np. stół wiejski. Część taneczna może być lekko przyciemniona, a uatrakcyjni ją trochę kolorów. Ważnym elementem jest światło dekoracyjne, które podkreśli piękną architekturę i przyciągnie wzrok gości. Oprawy dostępne są w ponad 200 kolorach, co pozwala na stworzenie oryginalnej aranżacji wnętrza.

Chcesz, aby goście polecali Twoją salę bankietową? Mamy kilka świetlnych pomysłów i inspiracji. W LAKO znajdziesz oryginalne kształty opraw, dostępne w wielu kolorach. Jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz, pamiętaj, że możesz stworzyć własną kompozycję, którą wykonamy specjalnie dla Ciebie. Taka troska o detale i staranność wykonania to znak, że Twoja sala weselna, to prawdziwie magiczne i wyjątkowe miejsce.

 

 

INFORMACJA O PRYWATNOŚCI PLIKÓW COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas przeglądania witryny. Część plików cookies, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są konieczne do działania podstawowych funkcji witryny.

Używamy również plików cookies stron trzecich, które pomagają nam analizować i zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookies będą przechowywane w przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Możesz również z nich zrezygnować, ale rezygnacja z niektórych z tych plików może mieć wpływ na wygodę przeglądania.

Klikając „Przejdź do serwisu” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej stronie. Dane są zbierane w celach zgodnych z naszą polityką prywatności oraz polityką cookies. Zgoda jest dobrowolna. Możesz jej odmówić lub ograniczyć jej zakres klikając w "Preferencje cookies".

W każdej chwili możesz modyfikować udzielone zgody w zakładce: informacje i regulaminy — zresetuj ustawienia cookies.

RODZAJE PLIKÓW COOKIES UŻYWANYCH NA NASZEJ STRONIE

Dane są zbierane w celach zgodnych z naszą polityką prywatności. Zgoda jest dobrowolna. Możesz jej odmówić lub ograniczyć jej zakres.

W każdej chwili możesz modyfikować udzielone zgody w zakładce: polityka prywatności

Niezbędne

Przyczyniają się do użyteczności strony poprzez umożliwianie podstawowych funkcji takich jak nawigacja na stronie i dostęp do bezpiecznych obszarów strony internetowej. Strona internetowa nie może funkcjonować poprawnie bez tych ciasteczek.

Preferencyjne

Umożliwiają Serwisowi zapamiętanie informacji, które zmieniają wygląd lub funkcjonowanie Serwisu, np. preferowany język lub region w którym znajduje się Użytkownik.

Statystyczne

Pomagają zrozumieć, w jaki sposób różni Użytkownicy Serwisu zachowują się na stronie, gromadząc i zgłaszając anonimowe informacje.

Marketingowe

Marketingowe pliki cookie stosowane są w celu śledzenia użytkowników na stronach internetowych. Ich celem jest wyświetlanie reklam, które są istotne i interesujące dla poszczególnych Użytkowników, a tym samym bardziej cenne dla wydawców, reklamodawców i strony trzecie (np. Google, Facebook).